کاشت گل و گیاه توسط کاربران در کتابخانه حسینیه ارشاد

استفاده از گل و گیاه در کتابخانه، علاوه بر زیباتر کردن فضای کتابخانه و روح بخشیدن به آن یکی از نشانه های یک کتابخانه سبز نیز به شمار می رود. کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد تهران که پیش از این هم با اقداماتی مانند برگزاری کارگاه ها، نشست ها و نمایشگاه کتاب در زمینه محیط زیست خود را به عنوان کتابخانه سبز مطرح کرده بود، اخیرا اقدام به کاشت گل و گیاه توسط کاربران و به نام خود آنها کرده است.

مقاله مرتبط: کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد، اولین کتابخانه سبز ایران

‍ به گزارش کانال اطلاع رسانی این کتابخانه، بخش کودک و نوجوان کتابخانه حسینیه ارشاد از روز یکشنبه۹۶/۰۵/۱۵ اقدام به کاشت گل و گیاه توسط کاربران کرده است. در این طرح، گل ها و گیاهان توسط خود کاربران کاشته شده و گلدان های آن به نام آنها در کتابخانه ثبت می شوند و هر کاربر نیز مسئول رسیدگی به گلدان خود می باشد. همچنین به منظور آموزش محیط زیست و ارتقای سواد زیست محیطی کاربران قفسه ای از کتابهای مرتبط با محیط زیست نیز در کنار محل قرار گرفتن گل و گیاه های کاشته شده قرار داده شده است.

مقاله مرتبط: کتابخانه ها در روز درختکاری

چنین اقدامات زمینه را برای ایجاد حس تعلق بیشتر بین کاربران و محیط زیست و همچنین آموزش های محیط زیستی در کنار آن را ایجاد می کند. لازم به ذکر است که پیش از این و در آمریکا نیز کتابخانه عمومی Westerville اقدام به ایجاد باغچه ای برای کاشتن گل و گیاه توسط کودکان و به نام آنها کرده بود.

درباره یایمان نریمانی 91مقاله
دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت اطلاعات دانشگاه خوارزمی

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*