به احترام درختانی که کتاب شده اند

گاهی اتفاقاتی که در حاشیه یک رویداد بزرگ رخ می دهند تاثیر و اهمیت بیشتری از خود آن پیدا می کنند. در روز هایی که نشست اطلاعات سبز سومین کنگره متخصصان علوم اطلاعات با استقبال خوبی از سوی کتابداران رو به رو نشد، ایده های خوب انجمن علمی دانشجویی علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه علامه جنبه زیست محیطی کنگره سوم را حفظ کرد.

انجمن علمی دانشجویی علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه علامه که در کنار انجمن دانشگاه خوارزمی یکی از موفق ترین غرفه های سومین کنگره را تشکیل می دادند دو ایده بسیار خوب را در پیوند دادن محیط زیست و کتابداری پیاده کردند. اولین ایده هدیه کاکتوس به کتابداران و افراد بازدید کننده از غرفه انجمن بود که در نوع خود منحصر به فرد و جالب به نظر می رسید.

  

دومین ایده این انجمن نیز آن بود که در طول مدت دو روزه انجمن از کتابداران خواسته شد تا نام بهترین کتاب یا کتابهایی که خوانده اند را روی یک کاغذ نوشته و بر یک درختچه وصل کنند و در انتهای کنگره این درختچه به احترام درختانی که کتاب شدند در محوطه کتابخانه ملی کاشته شد. در نهایت این درختچه با حضور جمعی از دانشجویان و اساتید رشته علم اطلاعات و دانش شناسی مانند استاد عمرانی در در محوطه ضلع جنوبى کتابخانه ملى، کنار مجسمه ى فردوسى کاشته شد. لازم به ذکر است که این کار پیش از این نیز در مراسم بزرگداشت دکتر عباس حری در دانشگاه شهید مدنی تبریز انجام شده بود. در ادامه تصاویری از این فعالیت خواهید دید.

  

منبع: عطنا

درباره یایمان نریمانی 91مقاله
دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت اطلاعات دانشگاه خوارزمی

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*