معرفی کتابخانه سبز ANYTHINK BRIGHTON

به نظر می رسد که کتابخانه ANYTHINK BRIGHTON اولین کتابخانه کربن-مثبت در ایالات متحده آمریکا است. ساختمان کتابخانه دارای سیستم فتوولتائیک۱ است که با تولید ۱۰۸ کیلو وات، بیش از یک سوم از برق ساختمان و کتابخانه را تامین کرده است. همچنین به وسیله این سیستم ۳۰،۰۰۰ دلار در سال در هزینه های انرژی صرفه جویی خواهد شد. علاوه بر آن استفاده از انرژی زمین گرمایی۲ برای تامین گرمایش و سرمایش ساختمان، و ترکیب کردن آن با سیستم روشنایی روز۳ که دارای لوله های بازتابی است و با جذب روشنایی، و انتقال آن به داخل ساختمان به روشن کردن فضاهای داخلی ساختمان کمک می کند، این ساختمان را موفق به دریافت گواهینامه لید کرده است.

مقاله مرتبط: کتابخانه عمومی Rice Branch کلیولند اوهایو

برای دریافت اطلاعات بیشتر از ساختمان کتابخانه می توانید اینجا کلیک کنید.

۱- یکی از انواع سامانه‌های تولید برق از انرژی خورشیدی می‌باشد. در این روش با بکارگیری سلول‌های خورشیدی، تولید مستقیم الکتریسیته از تابش خورشید امکان‌پذیر می‌شود. (ویکی پدیا)

۲- انرژی geothermal یا انرژی زمین گرمایی،  انرژی حرارتی است که در زمین تولید و ذخیره می شود. این انرژی در اثر پرتوافکنی مواد رادیواکتیو و همچنین گرمای جذب شده توسط نور خورشید بوجود می آید.

۳- سیستم روشنایی روز یا Solatube، نوعی دستگاه لوله مانند برای کمک به استفاده از روشنایی روز است، که با جذب و دریافت نور روز از طریق سقف و انتقال آن به داخل ساختمان از طریق یک لوله انعکاسی به روشنایی بهتر و بهینه تر ساختمان کمک می کند.

 

منبع: این نوشته ترجمه مطلبی از وبسایت greenlibraries.org با این عنوان است:  ANYTHINK BRIGHTON. BRIGHTON, Co

درباره یایمان نریمانی 91مقاله
دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت اطلاعات دانشگاه خوارزمی

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*